Ne mândrim cu performanţele sportivilor noştri!

26 Decembrie 2014
La finalul unui an de succes pentru luptătorii moldoveni de K1, Fundaţia Edelweiss le-a fost din nou alături tinerilor noştri, cărora le-a oferit premii de performanţă, în cadrul unei gale aniversare.
Ne mândrim cu performanţele sportivilor noştri!
 La finalul unui an de succes pentru luptătorii moldoveni de K1, Fundaţia Edelweiss le-a fost din nou alături tinerilor noştri, cărora le-a oferit premii de performanţă, în cadrul unei gale aniversare.

16 dintre tinerii care au obţinut performanţe şi medalii la competiţiile europene şi mondiale desfăşurate pe parcursul anului 2014, în special la Campionatul European de la Vilnius, din noiembrie, au primit premii din partea fundaţiei Edelweiss.

Preşedintele federaţiei de K1 amator şi al Asociaţiei FEA, Dorin Damir, susţine că anul 2014 a fost unul de succes pentru luptătorii noştri, dar promite că 2015 va fi unul şi mai bun.